Paryz – miasto zakochanych. W imię rozy, czyli jak hotelarze podsycają mit romantycznego Paryza?

Blog przeniesiony na PARYZ NIEZNANY

Wybieracie się na krotki weekend we dwoje do Paryza? Zastanawiacie się czym go wypelnic ? Ze znalezieniem pomyslow nie powinno byc problemu, bo Paryz obfituje w miejsca przesiąknięte romantyzmem. Trudniej w tym bezmiarze propozycji wybrac te, ktore najbardziej Wam odpowiadają? Oczywiscie jest kilka nieodlącznych etapow takiej paryskiej romatnycznej eskapady.

Wieza Eiffla Paryz

Wdrapanie się (a raczej wjechanie windą) na wiezę Eiffla, by stamtąd podziwaic panoramę Paryza.

Romantyczny spacer we dwoje po Montmartrze (dzielnicy artystow) az do zmroku, az do samego Sacré-Coeur.

Wywolująca lekki dreszczyk podekscytowania przechadzka po Placu Pigalle. Choc samo miejsce jest bardziej przereklamowane niz rzeczywiscie godne uwagi.

Katedra Notre-Dame w Paryzu

Beztroskie wloczenie się nad brzegami Sekwany w okolicach Saint-Michel i Notre-Dame, wzdluz rozwieszonych na nadbrzerzu skrzyn bukinistow. Obowiązkowe zawiesznie klodki wiecznej milosci na Moscie Sztuk Pięknych (Pont des Arts). O ile jeszcze znajdziecie tam jakies wolne miejsce.

most-zakochanych-w-Paryzu

Wycieczka statkiem po Sekwanie. Jezeli pogoda dopisze.

Romatnyczna kolacyjka przy swiecach w jednej z kafejek na Rue Mouffetard.

No i oczywiscie zlozenie bagazy w jakims urokliwym pensjonaciku. Hotelarze tez mają swoje sposoby na podtrzymanie mitu romantycznego Paryza. Chętnie dogadzają zakochanym, bo ci napędzają ich biznes. A czasami liczą się drobne gesty: Platki rozy z pozoru bezladnie rozsypane na brzegu umywalki, na poduszce czy na nocnym stoliku. Won rozana rozlewająca się po calym pomieszczeniu. Male okienko, z ktorego roztacza się niezapomniany widok na paryskie dachy. Niby nic nadzwyczajnego, a wyobraznia i dyskretny marketing dopelnią reszty. Sekretem poliszynela jest to, ze w owe platki rozane zaopatrują się w sieci kwiaciarni, zadedykowanej tylko i wylącznie rozy. Nosi ona nazwę : « W imię rozy” czyli “Au nom de la rose ».

paryskie-kwiaciarnie

Czy skusil juz Was romantyczny wypad do Payrza?

Reklamy