Urokliwe zakątki nad Sekwaną.

2013-06-07 14.38.24

Blog przeniesiony na PARYZ NIEZNANY

Sekwana kojarzy się z bukinistami, uroczymi mostami w samym sercu historycznego Paryza (Pont des Arts – Most Zakochanych, Pont Neuf, Pont Aleksandre III itp). Ale uroku dopelniają rowniez przycumowane do jej brzegow barki, sluzące jako restauracje, dyskoteki, ale rowniez i mieszkania. Te chyba naturalnie wzubdzają zazdrosc dojezdzających do pracy w Paryzu (i często przeznaczających na to wiele czasu) mieszkancow odleglych przedmiesci.

Choc cena metra kwadratowego wypada tu taniej niz w standardowym budynku (a te w historycznych dzielnicach Paryza dochodzą nawet do kilkunastu tysięcy euro za m2). Na takie rozwiązanie mieszkaniowe mogą pozwolic sobie tylko dobrze sytuowani przedstawiciele klas srednich. Bo do standardowych kosztow zakupu trzeba doliczyc koszty utrzymania, przeglądu i inne związane ze specyfiką takiego przycumowanego domu.

Niemniej to rozwiązanie ma wiele dobrych stron, ktore jeszcze bardziej stają się odczuwalne z nastaniem pogodnych dni i zazielenieniem się brzegow Sekwany. Oferują duzo większe powierzchnie mieszkalne niz male (i do tego piekielnie drogie) ciasne paryskie mieszkanka. Do tego przestronne tarasy z rostawionymi lezaczkami zachęcają do blogiego relaksu.

Osobiscie przechodząc obok nie mogę się oprzec. I zawsze rozmarzam się. Dlatego pragnę podzielic się z Wami tym moim rozmarzeniem. Zresztą popatrzcie sami.

Zdjęcia zrobione na malowniczej Ile de Jatte (wysepce na Sekwanie na wysokosci Neuilly-sur-Seine metro 1) w poblizu jakze znanej La Défense.

2013-06-07 14.40.55

2013-06-07 14.42.45

2013-06-07 14.37.18

Reklamy